Miti dhe realiteti

nga Mircea Eliade

800 L

Categories: , SKU: 9789928185693

Në veprën “Miti dhe realiteti”, Eliade merr në studim ato shoqëri në të cilat miti luan ende rolin kryesor në formimin e tipareve kulturore themelore të shoqërisë: marrëdhënien e mitit me botëkuptimin, me konceptimin e historisë, kohës, me përvojën njerëzore në përgjithësi.

Viti i botimit:

2019

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

196

Përkthyes:

Azem Qazimi

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Miti dhe realiteti”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm