Përralla shqiptare 100+1 natë, libri i parë

1500 L

Categories: SKU: 9789995670481

Ishte mos na ishte, na ishte njëherë… E kush nuk do të tundohej nga këtofjalë magjike që na kanë ftuar në botën e përrallave në fëmijërinë tonë dhe që na ftojnë sërish, duke na premtuar të njëjtën magji, në çdo moshë? Përmbledhja e Virgjil Muçit, “Përralla shqiptare 100+1 natë” është një libër që i ka munguar letërsisë sonë dhe që, tashmë, nuk duhet të mungojë në asnjë bibliotekë. Përrallat shqiptare të përmbledhura në një libër, të shkruara në mënyrë rrëfimtare, siç mund të tregohen vetëm përrallat, vijnë me shumëllojshmëri karakteresh popullore dhe me një gjuhë të pasur e të pastër shqipe, që i bën ato edhe më të çmuara. Plot 101 përralla të folklorit tonë, ku gjen mençurinë e popullit dhe personazhet që burojnë prej fantazisë së tij, qofshin ata njerëz të thjeshtë, kafshë, hajdutë apo heronj… që të gjitha për t’u lexuar me një frymë.

Kopertina:

E fortë

Përmasat:

170 x 240 mm

Nr. i faqeve:

480

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Përralla shqiptare 100+1 natë, libri i parë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm