Ankthi: një udhërrëfyes i plotë për ta kontrolluar

nga Joni E. Johnston

1000 L

Categories: SKU: 9789928103154

Në këtë Udhërrëfyes të plotë do të gjeni:

 • Strategjitë qetësuese për të përballuar frikërat irracionale dhe ankthet që shkaktojnë dobësi.
 • Metodat për të interpretuar të kaluarën tuaj dhe për të kuptuar të tashmen, për të arritur paqen dhe perspektivën.
 • Teknikat e relaksimit, te të cilat mund të mbështeteni kur ndiheni në panik.
 • Hapat praktikë për të ndaluar mendimet që janë vërtet të frikshme.

Sigurisht që ju nuk jeni të painformuar. Ju tashmë e dini se ankthi dhe sulmet e panikut që keni përjetuar nuk janë “normale” dhe as që nuk pajtohen me jetën normale. Por përballimi i problemit ju bën edhe më të ankthshëm. Duket sikur çdo gjë hyn në një rreth vicioz. Ju nuk duhet të jetoni në frikë! Strategjitë e lehtësimit në Udhërrëfyes i plotë për të kontrolluar ankthin do t’ju ndihmojë në zbulimin e një paqeje të brendshme.

Zbuloni si të:

 • Kuptoni se pse ndiheni ashtu siç ndiheni.
 • Të hiqni dorë nga nevoja për kontroll total.
 • Të minimizoni ndikimin e panikut dhe të ankthit në marrëdhëniet tuaja.
 • Të mposhtni ankthin social.
 • Të përballoni fobitë specifike.
 • Të përballoni sjelljet neglizhuese dhe sjelljet e tjera vetëposhtëruese.
 • Të ndihmoni fëmijët të menaxhojnë frikërat e tyre.
 • Të qetësoheni me joga dhe me meditim.
 • Të përballoni ankthin para dhe pas lindjes.
Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

344

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Ankthi: një udhërrëfyes i plotë për ta kontrolluar”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm