Enciklopedia e re për fëmijë

2500 L

Categories: SKU: 9789995641115

Merrni frymë fort para se ta merrni në dorë këtë enciklopedi të rrallë, që do t’ju mrekullojë. Ajo ka shumë për të treguar, nga galaktikat gjigante te bakteret mikroskopike, nga qelizat e trupit të njeriut, te qytetërimet e lashta. Të gjitha temat thelbësore që shtjellohen sot në shkolla, janë riprodhuar në këtë libër me mjeshtëri dhe në mënyrë tërheqëse. Mjedisi dhe ekologjia, kontinentet e botës, historia dhe politika, veç të tjerash, do të jenë një mbështetje e pazëvendësueshme e projekteve të shumta shkollore. Qindra fotografi të ndërthurura me kutizën e fakteve u japin mundësi fëmijëve të përvetësojnë dijet që përftojnë nga faqet e këtij libri. Pse është “e re” kjo enciklopedi? Sepse ka përgjigje për çdo pyetje!

Kopertina:

E fortë

Përmasat:

220 x 290 mm

Nr. i faqeve:

304

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Enciklopedia e re për fëmijë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm