Një nga ne fle

900 L

Categories: , SKU: 9789928292667

Debutimi në gjuhën angleze i njërës prej shkrimtareve të reja më emocionuese, më të shquara, Një nga ne fle, është një roman i paharrueshëm për humbjen në të gjitha format e saj.

Ndërsa kthehet në shtëpi, për të vizituar nënën e saj që po vdes nga kanceri, tregimtarja rrëfen një lidhje dashurie të shkurtër, të thellë, si dhe hidhërimin dhe zhgënjimin që ndjek fundin e saj. Figuracioni mbresëlënës i librit dhe proza e shkëlqyer mbështesin temën e tij kryesore: kontrastin tronditës midis kujtimit të qëndrueshmërisë – prindërit e tu, shtëpia jote e fëmijërisë, dashuria jote – dhe fundet e vazhdueshme që përjetojmë gjatë gjithë jetës.

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

260

Përkthyes:

Ilira Shurbani

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Një nga ne fle”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm