Nji vend jashtë bote

nga Nerinda Hysa

900 L

Categories: SKU: 9789928391858

Hapet ky vend. Nji faqe muri i asht lanë përjetësisë. Shihen qiell e pemë pa drojë. Gjithçka prej jashtësisë e fut turinin aty mbrendë; qielli zhytet sa mundet në brendinë e dhomës, yjet, si dhe dielli.
Kur futesh këtu, duket sikur je hedhë në hapësinë. Mjafton vetëm nji përpjekje e vogël dhe fluturon tutje…

Kopertina:

E butë

Botues:

Onufri

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Nji vend jashtë bote”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm