Revolta e Atlasit 3

nga Ayn Rand

1200 L

Categories: SKU: 9789928162533

Ky është vëllimi i tretë i romanit “Revolta e Atlasit”.

E habitur, Denji zbulon një vend sekret, një luginë ku janë fshehur të gjithë njerëzit e aftë që janë zhdukur nga bota në dymbëdhjetë vitet e fundit. Ky vend është krijimi i Xhon Galltit dhe përfaqëson grevën në të cilën janë tërhequr gjenitë e botës që refuzojnë të bien pre e peshkaqenëve pushtetarë.
Lugina është një minishtet i pavarur që furnizohet me energji falë motorit të shpikur nga Gallti.

Secili nga njerëzit e pranuar aty luan një rol shoqëror të bazuar në aftësitë e tij.

Gallti e detyron Denjin të qëndrojë një muaj në luginë, në shtëpinë e tij dhe brenda saj nis një betejë e ashpër midis dashurisë për punën e për hekurudhat dhe ndjenjave të reja për Galltin.

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

568

Përkthyes:

Amik Kasoruho

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Revolta e Atlasit 3”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm