Tesi dhe java më e çuditshme e jetës sime

nga Anna Woltz

700 L

Categories: SKU: 9789928335999

Një roman prekës dhe i paparashikueshëm, që do t’ju hyjë në zemër. Një takim i rastësishëm, një miqësi që do të zgjasë jetë e mot, një përballje me përvoja që të ndryshojnë kryekëput.

Sytë e saj kanë grimca të praruara yll të bukura. Është më shtatlarta ndër vogëlushet bashkëmoshatare, mban çizme ngjyrëgështenjë të lustruara dhe një xhaketë lëkure. Tes ia thonë emrin, gaz e hare rrëzëllen e tëra, ama ndjesë nuk di të kërkojë kurrë.

Tani i ka shkrepur në kokë një plan i çartur për të njohur të atin, që nuk e ka takuar kurrë më parë… ndaj dhe për ta vënë në jetë, i kërkon ndihmë Samuelit, që është më i vogël se ajo dhe ka ardhur me familjen për pushime në ishullin e Tekselit.

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

184

Përkthyes:

Agim Doksani

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Tesi dhe java më e çuditshme e jetës sime”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm