Valis

800 L

Categories: SKU: 9789928185709-1

Në mars të viti 1974, pas vetëvrasjes së një mikeshe dhe një vetëvrasjeje të dështuar, Kaladon Boli goditet nga një rreze kozmike që i transferon informacion mbi natyrën e gjithësisë. Për pasojë, ai është në gjendje të parandalojë një sëmundje vdekjeprurëse të të birit dhe përjeton një mbivendosje të realitetit të 1974-s me një realitet paralel të Romës së shekullit I, ku një vete tjetër e tij është ndër ndjekësit e hershëm të krishterimit. I vetëdijshëm se ajo çfarë po përjeton është në kufijtë e çmendurisë, Boli vihet në kërkim të një shpjegimi për çfarë i ka ndodhur, në kërkim të burimit të këtij informacioni, VALIS, pa e ditur mirë se ç’është duke kërkuar dhe ku mund ta gjejë.

Viti i botimit:

2017

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

316

Përkthyes:

Ataol Kaso

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Valis”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm