21 ligjet e padiskutueshme të lidershipit

1200 L

Ky libër i shkruar nga autori numër një në botë për lidershipin, sjell 21 cilësitë e domosdoshme të një udhëheqësi, të cilat do t’ju tregojnë se kur t’i zhvilloni këto cilësi, dhe se çfarë duhet të bëni që njerëzit t’ju ndjekin. Kur kjo të bëhet e mundur, ju do të jeni në gjendje të përvetësoni çdo gjë në botë.

Udhëheqësit janë gjithmonë në kërkim të një avantazhi. Kjo shpesh i dërgon shumë prej tyre në kërkim të një gjëje më të madhe. Ndonëse qasjet e lidershipit dhe mënyrat e menaxhimit vijnë dhe shkojnë, çfarë mbetet e njëjtë? Cilësitë e një lideri.

Eksperti, folësi dhe autori i njohur ndërkombëtarisht i lidershipit John C. Maxëell prek procesin e zhvillimit të artit të lidershipit duke i dhënë lexuesit mjete praktike dhe njohuri për zhvillimin e cilësive që gjenden tek liderët e mëdhenj.

Si një autor me autoritet për lidershipin në ditët tona, Maxëell ndan parimet e tij novatore por të përjetshme se si të drejtosh të tjerët në mënyrë efektive. Idetë e tij kanë ndikuar në jetën e mijëra drejtuesve të biznesit.

Tek 21 cilësitë e domosdoshme të një lideri, Maxëell zgjeron cilësitë që çdo udhëheqës ka nevojë për të qenë i suksesshëm, të tilla si gjithçka ngrihet dhe bie mbi udhëheqjen, dhe lidershipi zhvillohet me të vërtetë nga brenda jashtë. Nëse mund të bëheni lideri që duhet të jeni nga brenda, do të bëheni lideri që dëshironi të jeni nga jashtë.

Viti i botimit:

2020

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

412

Përkthyes:

Nikolla Langore

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “21 ligjet e padiskutueshme të lidershipit”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm