7 zakonet e adoleshentëve të suksesshëm

1200 L

Zbavitës, i drejtpërdrejtë dhe praktik, libri “7 Zakonet e adoleshentëve të suksesshëm” është një guidë që të ndihmon hap pas hapi se si të përmirësosh besimin te vetja, të lidhësh miqësi, t’i rezistosh presionit të bashkëmoshatarëve, të arrish synimet, të shkosh mirë me prindërit e shumë më tepër.

«Çfarë të bëj që prindërit të mos më rrinë më si çekan mbi kokë?!» «E di që s’duhet të marr drogë, por kur jam me shokët, dorëzohem dhe thjesht bëj atë që bëjnë gjithë të tjerët.» «Kam nisur një dietë të re. Më duket se është e pesta për këtë vit.»

«Më duket se do të ngel në provime.» «Më duket se shoku im më i ngushtë ka probleme me alkoolin.» A të duken gjëra të njohura këto? Të jesh adoleshent është fantastike, por është edhe një periudhë sfiduese dhe stresuese.

Gjithçka, që nga planet se ç’duhet të veshësh në një festë e deri te si duhet të sillesh me një shok të alkoolizuar, mund të duket e ndërlikuar dhe sikur të zë frymën. Por tani ke ndihmë.

Viti i botimit:

2019

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

352

Përkthyes:

Artan Duka

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “7 zakonet e adoleshentëve të suksesshëm”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm