Atlas: Bota e kafshëve

1600 L

Categories: SKU: 9789994394401

Në çdo cep të botës hasen kafshë të ndryshme, të mëdha e të vogla, paqësore dhe të egra, të shpejta e të ngadalta. Ato zgjedhin për të jetuar vendin që u siguron ushqim dhe mbrojtje, ndaj një kafshë që e shikon në një mjedis, mund të mos e gjesh në një tjetër. Ky atlas ju tregon përhapjen e kafshëve në tokë sipas zonave gjeografike, zakonet e tyre, mënyrën e jetesës, si dhe kuriozitete nga më të ndryshmet. Në faqet e mëdha të atlasit do t’i shikoni kafshët me pamjen e tyre të plotë dhe do të plotësoni dijet tuaja për botën shtazore.

Kopertina:

E fortë

Përmasat:

260 x 340 mm

Nr. i faqeve:

46

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Atlas: Bota e kafshëve”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm