Bazat e programimit kompjuterik

1500 L

Categories: SKU: 9789928177711

Një udhëzues unik, i rrallë, i pari në shqip, për të apasionuarit pas programimit kompjuterik, si dhe për të gjithë ata që duan të kuptojnë se si funksionojnë kompjuterat. Programi kompjuterik është tërësia e udhëzimeve që zbaton kompjuteri për të kryer një detyrë. “Të kodosh” ose “të programosh”, do të thotë të shkruash hap pas hapi udhëzime, të cilat i tregojnë kompjuterit se çfarë duhet të bëjë. Ky libër i udhëheq fëmijët në mësimin e kësaj gjuhe, duke nisur nga mësimet bazë dhe duke shmangur terminologjinë e vështirë. “Bazat e programimit” është i vetmi libër programimi që mëson dy gjuhët bazë të programimit, Scratch-in dhe Python-in, me shpjegime të thjeshta, hap pas hapi dhe të ilustruara, për ta bërë artin e ndërlikuar të programimit, shumë të lehtë për fillestarët. Më tej, fëmijët do të jenë të aftë të vazhdojnë me projekte më të përparuara, si dhe do të aftësohen t’i ndërtojnë vetë lojërat e tyre. Dhurojini fëmijës suaj një libër të tillë dhe me siguri, pas tij do të jepet e gjithë familja!

Kopertina:

E butë

Përmasat:

200 x 240 mm

Nr. i faqeve:

224

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Bazat e programimit kompjuterik”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm