Burri që këqyr

800 L

Categories: SKU: 9789928217264

Personazhi kryesor i romanit quhet Dodo, i cili shpreh pafuqinë e tij; është një burrë i ri, rreth të 35-tave, i martuar. Silvia, është bashkëshortja e tij, një femër me sensualitet shpërthyes.

Personazhi qendror, duke vëzhguar me syrin e ftohtë të shkencëtarit jetën brenda në çift, në apartamentin në qendër të Romës dhe raportet e ftohta, sjell një roman të fuqishëm brenda botës psikologjike të njeriut.

Protagonisti i romanit është vetëm vëzhgues jo vetëm në botën brenda tij, por edhe për të kuptuar se çfarë ndodh në shoqërinë përreth. Shqisat janë në vlim tek një burrë që është i edukuar në një mënyrë të tillë të rreptë dhe që ka një raport pasiv me botën. Ai ka një marrëdhënie të fortë me vetminë, me paaftësinë për të kuptuar tjetrin dhe me pafuqinë, qoftë edhe në aspektin seksual.

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

204

Përkthyes:

Diana Kastrati

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Burri që këqyr”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm