Ende gjallë

nga Marita van der Vyver

1200 L

Categories: , SKU: 9789928064271
“Ende gjallë” është një roman i mrekullueshëm për miqësitë që kanë zgjatur ndër vite. Marita van der Vyver shkruan me elegancën dhe ndjeshmërinë e saj karakteristike për miqtë të cilët e përditshmja i ka detyruar të jetojnë larg njëri tjetrit, për marrëdhëniet komplekse midis prindërve dhe fëmijëve, për nostalgjinë dhe dhimbjen e dashurive të humbura, për vetminë dhe pengun e atyre që jeta nuk i ka mundësuar
që të gjejnë lumturinë e një lidhjeje të qëndrueshme.
Është një roman që na bën të kuptojmë rëndësinë e të qënit njerëzor.
Botues:

Nr. i faqeve:

388

Përkthyes:

Sidita Hoxhiq- Dano

Kopertina:

E butë

Viti i botimit:

2024

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Ende gjallë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm