Balada e Akilit

1300 L

Categories: SKU: 9789928338648

Një aventurë e mbushur me aksion, një histori epike dashurie, një konceptim dhe shpërfaqje e mrekullueshme, romani debutues monumental i Millerit ka fituar një vlerësim të jashtëzakonshëm nga disa prej shkrimtarëve më të shkëlqyer të trillerëve bashkëkohorë…

Fansat e Meri Renosë, Bernard Kornuellit, Stiven Presfilldit dhe të serialit “Masters of Rome” të Kollin Mekollout, do të kënaqen në këtë udhëtim të paharrueshëm në Greqinë e lashtë, në Epokën e Heronjve.

PËRSHTYPJE

Një ritregim magjepsës i “Iliadës” dhe ngjarjeve nga këndvështrimi i Patroklit: është një libër që zor se e lëshon nga dora dhe çdo klasicist do të magjepset nga karakterizimi i perëndeshës Tetidë, e cila përcjell egërsinë dhe ftohtësinë e vërtetë të lashtësisë.

– Donna Tartt, “The Times

Homazh për “Iliadën” dhe një vepër befasuese arti… Një libër që nuk e lëshoja dot nga dora.

– Ann Patchett, autore e “Shtëpia holandeze”

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

348

Përkthyes:

Xhimi Lazri

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Balada e Akilit”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm