Fuqia e disiplinës

1000 L

Categories: SKU: 9789928006097

Vetëdisiplina është ajo që do t’ju mbajë të përqendruar, kur situata të dalë jashtë kontrollit dhe kur t’ju duket sikur jeni një hap larg dështimit. Kjo do t’ju japë forcën e nevojshme mendore për të çmontuar kufizimet që i keni vendosur vetes dhe për të kapërcyer çdo pengesë në rrugën e realizimit të qëllimeve.

– A keni shpenzuar javë, muaj apo edhe vite duke u për-pjekur të arrini qëllimet, por vazhdoni të dështoni?

– A keni hequr dorë nga të qenit i suksesshëm, sepse përpjekjet tuaja të kota ju kanë bërë të besoni se suksesi është vetëm për disa të zgjedhur?

Nëse i jeni përgjigjur “po” ndonjërës prej këtyre pyetjeve, mos u shqetësoni, ka ende shpresë!

Përpara se të arrini diçka në jetë, keni nevojë për një themel të fortë të vetëdisiplinës. Talenti, inteligjenca dhe aftësia janë vetëm një pjesë e ekuacionit. Mendimi pozitiv, mbështetja dhe kuraja emocionale, ëndrrat, qëllimet dhe vizioni janë vetëm një pjesë e ekuacionit. Nëse doni t’i ktheni ëndrrat në realitet, keni nevojë për vetëdisiplinë.

* * *

Njerëzit nuk lindin me vetëdisiplinë. Ashtu si ngarja e makinës apo loja e tenisit, vetëdisiplina është një aftësi që mësohet. Në librin ‘Fuqia e Disiplinës’, do të keni mundësinë të lexoni shpjegime të thjeshta shkencore rreth vetëdisiplinës, duke përfshirë:

  • Si të zotëroni vetëdisiplinën, duke synuar zona të caktuara të trurit.
  • Sekretet e ‘Navy SEALs’ për vetëdisiplinën.
  • Sekretet e Budistëve Zen për vetëdisiplinën.
  • Si ta bëni punën e vështirë emocionuese.
  • Si të hiqni dorë nga zakonet e këqija dhe të përvetësoni zakonet e njerëzve të suksesshëm.
  • Strategjitë për të vazhduar realizimin e qëllimeve kur mbaron motivimi.
  • Dhe shumë gjëra të tjera.
Viti i botimit:

2024

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

208

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Fuqia e disiplinës”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm