Iliada: Lufta e Trojës

nga Stelio Martelli (Përshtatje)

500 L

Categories: SKU: 9789992731060

Është një përshtatje për fëmijë e historisë së rrëfyer nga Homeri. Pas 9 vjet betejash mes grekëve dhe trojanëve, asnjëra palë nuk ka arritur fitoren. Agamemnoni, Akili, Priami, Hektori, Odiseja, janë personazhet e mrekullueshme të rrëfimit tronditës. Libri mbaron me vdekjen e Hektorit, por Troja nuk bie.

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

96

Përkthyes:

Kujtim Ymeri

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Iliada: Lufta e Trojës”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm