Jeta e mirë dhe si ta jetosh

1400 L

Categories: SKU: 9789951846103

I mbështetur te zbulimet e Studimit tetëdhjetëvjeçar të Harvardit për Zhvillimin e të Rriturve, ky libër historik nxjerr në pah të vërtetën e thjeshtë, e megjithatë befasuese: sa më të forta të jenë marrëdhëniet tona, aq më të shumta janë  gjasat që ne të kemi jetë të lumtura, të kënaqshme dhe në përgjithësi më të shëndetshme.

Duke zbuluar hulumtimin novator që qëndron pas studimit më të gjatë në botë rreth lumturisë, drejtuesit e programit, Dr. Robert Waldinger dhe Dr. Marc Schulz sjellin bashkë saktësinë shkencore, mençurinë tradicionale, rrëfimet e jashtëzakonshme të jetëve të vërteta, si dhe njohuri të zbatueshme për të provuar një herë e mirë se mirëqenia dhe aftësia jonë për të lulëzuar janë plotësisht të kontrollueshme nga vetë ne.

REVIEWS

“Në një fushë të mbushur plot me këshilla për jetën, madje edhe këshilla për jetën të mbështetura në kërkime shkencore, Schulz-i dhe Waldinger-i zënë një vend të veçantë.”

Angela Duckworth, autore e Forca e karakterit

“Waldinger-i dhe Schulz-i janë ekspertë botërorë mbi gjërat që nuk t’i rrok intuita, por që i japin kuptim jetës.”

Lauri Santos, Profesoreshë psikologjie në Universitetin e Jeilit. “

Botues:

Nr. i faqeve:

406

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Jeta e mirë dhe si ta jetosh”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm