Karma

nga Sadhguru

1400 L

Categories: SKU: 9789928338389
Çfarë është karma? Shumë njerëz e perceptojnë atë si një peshore për të mirën dhe të keqen, për virtytin dhe mëkatet. Mekanizmi që përcakton se nuk mund t’u shmangemi pasojave të veprimeve tona. Në të vërtetë, karma nuk ka të bëjë aspak me shpërblimin dhe ndëshkimin. Karma do të thotë thjesht dhe vetëm veprim: veprimi yt, përgjegjësia jote. Ajo nuk është një sistem i jashtëm i “krim dhe ndëshkim”, por një cikël i brendshëm, i gjeneruar nga vetë ju. Akumulimi i karmës përcaktohet vetëm nga qëllimet tuaja dhe nga mënyra se si reagoni ndaj asaj që ndodh rrotull jush.
REVIEWS
Në librin “Karma” Sadhguruja eksploron kufizimet dhe mundësitë e ekzistencës njerëzore, duke ofruar mësime të vyera për t’u ndier të gjallë dhe të realizuar në jetë. – Will Smith
Më në fund më ra në dorë një libër që mbart çelësin e së vërtetës, një libër që të ndihmon të shohësh pa përdorur sytë, të dëgjosh heshtjen dhe të lidhesh me urtësinë tënde të brendshme. – Deepak Chopra
Kopertina:

E fortë

Nr. i faqeve:

152

Përkthyes:

Sonila Pasmaçiu

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Karma”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm