Kënge Krishtlindjeje

1000 L

Categories: SKU: 9789928366832

I botuar për herë të parë më 19 dhjetor 1843, libri pati menjëherë një sukses të madh editorial, të jashtëzakonshëm për kohën. Botimi i ilustruar, me një kopertinë në të kuqe të lehtë, shkronja të arta dhe ilustrime të ngjyrosura me dorë, i bëri të gjithë, të rritur e fëmijë, për vete. Një vepër që Dickensi e shkroi në vetëm gjashtë javë, për të plotësuar nevojat e familjes dhe që, brenda një viti, u kthye në frymëzim për të paktën tetë shfaqje teatrale, duke i hapur udhë një rryme të vërtetë letrare.

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

160

Botues:

Përkthyes:

Nasi Lera

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Kënge Krishtlindjeje”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm