Keqkuptimi dhe balloja

800 L

Categories: SKU: 9789928103918
Ngjarjet zhvillohen në Paris pas Luftës së Parë Botërore. Iv Harteluja, pinjoll i një familjeje të pasur të rënë nga vakti, i vrarë shpirtërisht nga lufta, gjatë pushimeve në bregdet dashurohet me Denizën, grua e martuar në mjedisin e tij të dikurshëm. Deniza e dashuron dhe jeton vetëm për të. Por, kur Ivi bëhet përherë e më shumë i trishtuar dhe i pakapshëm, ajo pranon, si për të shkuar kohën, shoqërinë e dikujt tjetër dhe humb përfundimisht atë që do.Një tjetër kryevepër e autores së romanit të famshëm Suitë franceze.
Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

200

Botues:

Përkthyes:

Nasi Lera

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Keqkuptimi dhe balloja”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm