Libri i sociologjisë

2500 L

Categories: SKU: 9789928177926

A mund të zhduken ndonjëherë ndasitë klasore? Çfarë i shtyn njerëzit në botën e krimit? Si i ka ndryshuar interneti marrëdhëniet tona? Përgjatë historisë, njerëzit kanë bërë pyetje të mëdha për organizimin e shoqërive, kurse sociologët kanë dhënë zgjidhje, të cilat vazhdojnë të formësojnë botën. I shkruar me një gjuhë të thjeshtë, “Libri i Sociologjisë” është plot me shpjegime të sakta profesionale, të kuptueshme dhe me diagrama që qartësojnë teori të ndërlikuara. Ilustrimet e goditura luajnë me idetë tona për shoqërinë dhe institucionet e saj. Sociologët më të njohur të botës trajtojnë çështje nga më të ndryshmet, që kushdo që e lexon këtë liber, mund t’i kuptojë lehtësisht. Si i tillë, ky është një libër ideal, jo vetëm për studentë të fushës, por edhe për adoleshentë e të rritur që kanë dëshirë të zgjerojnë horizontin dhe të kuptojnë plotësisht sociologjinë sot. Biografitë e sociologëve të njohur nga e gjithë bota do t’ju ndihmojnë të mësoni edhe kontekstin historik të çdo ideje.

Kopertina:

E fortë

Përmasat:

200 x 240 mm

Nr. i faqeve:

352

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Libri i sociologjisë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm