Ndalo mendimet e tepërta

1200 L

Categories: , SKU: 9789928006080

“Ndalo mendimet e tepërta” është një libër për të kuptuar atë çka ke përjetuar, situatën rraskapitëse në të cilën je përfshirë dhe si e humbet mendjen në një grackë ankthi dhe stresi. Autori i mirënjohur Nick Trenton do të të shoqërojë për të kapërcyer pengesat me teknika të hollësishme e të vërtetuara, që do të të ndihmojnë të riprogramosh trurin, të kontrollosh mendimet dhe të ndryshosh zakonet e tua mendore. Për më tepër, libri do të të ofrojë përqasje shkencore për të ndryshuar rrënjësisht mënyrën e të menduarit dhe të të ndjerit për veten, duke i dhënë fund modeleve të këqija të të menduarit.

* * *

Mendimet e tepërta janë shkaku kryesor i palumturisë. Mos e burgos veten në një qerthull mendimesh pambarim. Qëndro në të tashmen dhe mos e mbaj mendjen në gjëra që s’kanë e s’do të kenë kurrë rëndësi.

Çlirohu nga burgu yt mendor i vetëkrijuar.

Mos ji më në agoni për të shkuarën e mos u përpiq të parashikosh të ardhmen.

 

* * *

Mënyra të fuqishme për t’i dhënë fund vrarjes pafund tË mendjes dhe zhytjes në mendime negative.

• Si të njohësh faktorët e tu nxitës të vorbullave negative

• Identifiko dhe njihu me ankthin tënd të brendshëm

• Si ta mbash përqendrimin tek çlodhja dhe veprimi

• Metoda të provuara për të kapërcyer krizat e stresit

• Mëso të pastrosh mendjen dhe të gjesh përqendrimin

 

* * *

Çliro potencialin tënd të pakufishëm dhe fillo të jetosh.

S’ka më autokritika vetë zhvlerësuese. S’ka më net pa gjumë me një mijë mendime. Shpëtoje mendjen nga mendimi i tepërt dhe bëj më shumë, ndihu më mirë e çliro potencialin tënd. Më në fund do të jesh në gjendje të jetosh në të tashmen.

Viti i botimit:

2021

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

252

Përkthyes:

Belina Shalari

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Ndalo mendimet e tepërta”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm