Një mijë e një net

1200 L

Categories: SKU: 9789928349316

Një mijë e një net, përkthyer mjeshtërisht nga Sokol Çunga, njohur dhe si Përrallat arabe, është një përmbledhje rrëfenjash popullore që vijnë nga India, Persia dhe viset e gjera të Perandorisë Arabe. Këto përralla magjepsëse, që flasin për histori të vërteta dhe të mbinatyrshme, dashuri dhe martesë, pushtet dhe ndëshkim, pasuri dhe varfëri, i rrëfen Sheherazadja. Përralla e parë ngjan me fillin, në të cilin mblidhen, porsi perlat, gjithë përrallat e tjera, e krijojnë një gjerdan të shumëçmuar rrëfenjash.

Kopertina:

E fortë

Përmasat:

165 x 235 mm

Nr. i faqeve:

302

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Një mijë e një net”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm