Pushteti i gjeografisë

1300 L

Categories: SKU: 9789951846172

Në këtë libër të ri zbulues, Marshall-i eksploron dhjetë rajone që do të formësojnë politikën globale në një epokë të re të rivalitetit mes fuqive të mëdha: Australia, Irani, Arabia Saudite, Mbretëria e Bashkuar, Greqia, Turqia, Saheli, Etiopia, Spanja dhe Hapësira. Zbuloni pse kriza e ardhshme e refugjatëve në Europë është më afër nga ç’mendohet ndërsa problemet po ziejnë në Sahel; pse Mesdheu lindor është një nga pikat më të paqëndrueshme të ndezjes në shek. XXI; dhe pse atmosfera e Tokës ka për t’u bërë fushëbeteja e ardhshme.

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

400

Përkthyes:

Enela Topulli

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Pushteti i gjeografisë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm