Rruga e krokodilëve

800 L

Categories: SKU: 9789928185594

Saga e familjes Marks është një roman pikaresk për jetën e filozofit gjerman, por i ambientuar në kohën e rënies së Murit të Berlinit; një biografi letrare e themeluesit të socializmit shkencor dhe, në të njëjtën kohë, një reportazh i jashtëzakonshëm i situatës së rënies së regjimeve komuniste.

Kjo është vepra e tij e parë e botuar në gjuhën shqipe.

Viti i botimit:

2018

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

356

Përkthyes:

Romeo Çollaku

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Rruga e krokodilëve”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm