Tri rrëfenja

900 L

Categories: SKU: 9789928366474

Nga takimi i jashtëzakkonshëm i një tregimtari si Umberto Eco dhe një artist si Eugenio Carmi, tri histori për respektin dhe shpresën, për fëmijë e të rritur, për ata që duan të lexojnë me imagjinatë.

Bomba dhe gjenerali

Atomet e dëshpëruara mbyllur brenda një bombe dhe një gjeneral që dëshiron të nisë një luftë me çdo kusht.

Tre kozmonautët

Tre kozmonautë dyshues që takojnë një marsian me gjashtë duar. Xhuxhmaxhuxhët e planetit Gnu

Një perandor fuqiplotë që mëton të çojë qytetërimin në një planet të vogël, ku banorët janë të pafajshëm dhe të lumtur.

Nga takimi i jashtëzakonshëm i një tregimtari si Umberto Eco dhe një artisti si Eugenio Carmi, tri histori për respektin dhe shpresën, për fëmijë e të rritur, për ata që duan të lexojnë me imagjinatë.

Kopertina:

E fortë

Nr. i faqeve:

112

Përkthyes:

Edon Qesari

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Tri rrëfenja”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm