Urdhri

1400 L

Categories: SKU: 9789928338723

Kur u shtri ishte thuajse ora një pas mesnate.

Kiara po lexonte një roman, ndërsa televizori e kishte zërin të ulur deri në fund. Në ekran po shfaqeshin pamje të drejtpërdrejta nga bazilika e Shën Pjetrit në Vatikan. Gabrieli mori telekomandën dhe ngriti zërin. U shtang. Një mik i vjetër kishte vdekur.

Gabriel Aloni ka shkuar për pushime në Venecia me gruan dhe dy fëmijët, por kur papa Pali VII ndërron jetë papritur, atë e thërrasin në Romë. Një miliard katolikëve besnikë u është thënë se papa ndërroi jetë nga një atak në zemër, por Donati ka dy arsye të forta për të besuar se, në të vërtetë, atë e kanë vrarë.

Roja zvicerane që qëndronte jashtë apartamenteve papnore natën e vdekjes së papës është zhdukur. Po ashtu, edhe letra që Ati i Shenjtë kishte qenë duke shkruar në orët e fundit të jetës.

Një letër që i drejtohej Gabrielit…

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

416

Përkthyes:

Sonila Pasmaçiu

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Urdhri”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm