Atlas gjeografik i botës

800 L

Categories: SKU: 9789995665180

Një atlas që nuk është thjesht atlas, por njëkohësisht, një udhëzues për njohuritë gjeografike mbi botën, kulturën, botën e kafshëve, industrinë dhe bujqësinë e çdo vendi. Atlasi është organizuar sipas kontinenteve e më tej, në rajone dhe vende. Çdo seksion përmban një pasqyrim të plotë me harta të hollësishme, fotografi dhe informacione që i ndihmojnë fëmijët të krijojnë një ide të plotë për çdo rajon. Globi në çdo faqe tregon vendin e rajonit, shtetit ose kontinentit në rruzullin tokësor. Kutizat e fakteve dhe të shifrave japin statistika interesante që plotësojnë njohuritë e nxënësve. Treguesi i plotë dhe i saktë në fund të librit do ta bëjë kërkimin më të lehtë dhe të këndshëm.

Kopertina:

E fortë

Përmasat:

250 x 310mm

Nr. i faqeve:

80

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Atlas gjeografik i botës”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm