Autostrada Linkoln

1400 L

Categories: SKU: 9789928338822

Në qershor të vitit 1954, tetëmbëdhjetëvjeçari Emet Uotson kthehet në shtëpi pasi ka vuajtur një dënim prej pesëmbëdhjetë muajsh për vrasje pa paramendim. Pa prindërit dhe me fermën e familjes të konfiskuar nga banka, Emeti vendos të marrë vëllanë tetëvjeçar dhe të nisin një jetë të re në Kaliforni.

Pas largimit të gardianit i cili e shoqëroi në shtëpi, Emeti zbulon se dy shokë të tij nga qendra e riedukimit ishin fshehur në kamionçinën e gardianit dhe kishin bërë një plan krejt ndryshe për të ardhmen e Emetit, një plan që do t’i çojë të gjithë në një rrugëtim tjetër, të paharrueshëm.

Ngjarjet zhvillohen në dhjetë ditë dhe tregohen nga këndvështrime të ndryshme, duke e njohur lexuesin me peizazhe të pasura, karaktere të pashlyeshme dhe tematika të veçanta.

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

554

Përkthyes:

Sonila Pasmaçiu

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Autostrada Linkoln”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm