Influenca

1300 L

Categories: , SKU: 9789928265524

“Influenca është kënaqësi ta lexosh. Cialdini meriton të lëvdohet për origjinalitetin e tij”.
—Contemporary Psychology

Influenca, libri klasik për bindjen, shpjegon psikologjinë se përse njerëzit thonë po dhe se si t’i shfrytëzosh këto njohuri. Dr. Robert B. Cialdini është eksperti pionier në fushën gjithnjë e në zgjerim të influencës dhe të bindjes. Kërkimet e tij rigoroze dhe të bazuara mbi prova gjatë tridhjetepesë viteve, së bashku me një program tre vjeçar studimi mbi atë çfarë i nxit njerëzit të ndryshojnë sjellje, ka sjellë si rezultat këtë libër kaq të vlerësuar.

Do të mësosh gjashtë parimet universale, si t’i përdorësh për t’u bërë një bindës i aftë dhe si ta mbrosh veten prej tyre. Një libër i përsosur për njerëzit në të gjitha fushat e jetës, parimet e Influenca do të nxisin ndryshim të thellë personal dhe do të shërbejnë si një forcë shtytëse për suksesin tënd.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Influenca”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm