E bija e kapitenit

700 L

Categories: SKU: 9789951721509

E bija e kapitenit, qe romani i preferuar i Çehovit. Tolstoi parapëlqente Pushkinin prozator më shumë se Pushkinin poet, duke thënë se “gjëja kryesore te Pushkini është thjeshtësia dhe kompaktësia e veprës së tij”. Gogoli madje shkonte aq larg sa thoshte se “krahasuar me E bija e kapitenit, veprat tona janë përsheshe të ëmbla”. Dostojevski ndërkaq vlerësonte natyrshmërinë e veprës.

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “E bija e kapitenit”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm