Enciklopedia ime e parë

1600 L

Categories: SKU: 9789995641474

“Enciklopedia ime e parë” është një pikënisje e shkëlqyer e të mësuarit për lexuesit e vegjël kureshtarë. Duke qenë një libër gjithëpërfshirës, ai u tregon atyre më shumë për botën i rrethon, i nxit ta eksplorojnë atë dhe, po ashtu, të mësojnë në mënyrë të pavarur. Ky libër do të shërbejë edhe si një mbështetje e fortë profesionale për të gjitha temat që zhvillohen në ciklin e ulët shkollor. Me fotografitë tërheqëse dhe tekstin e përshtatur për fëmijë, duke filluar nga viti i gjashtë i jetës, libri mbulon tema të ndryshme, ku përfshihen historia, gjeografia, bota e kafshëve, bimët, njerëzit, shkenca dhe hapësira. Faktet, pyetësorët, lojërat dhe rubrikat ndërvepruese sjellin në mënyrë krejt të natyrshme informacionin e nevojshëm,të cilin fëmijët arrijnë ta përthithin lehtë.

Kopertina:

E fortë

Përmasat:

220 x 280 mm

Nr. i faqeve:

160

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Enciklopedia ime e parë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm