Shpëtimi i Amalit

nga Aisha Saeed

1000 L

Categories: SKU: 9789928216649

Sikur të gjithë të mendonin se asgjë nuk ndryshon në këtë botë, nuk do të ndryshonte vërtet asgjë, asnjëherë. Ky roman sendërton një rrëfim heroik për luftën e një vajze të re pakistaneze për t’u arsimuar, përkundër gjithë vështirësive. Një histori që do t’ju hapë sytë dhe zemrat.

Amali ëndërron të bëhet mësuese, por një takim fatkeq me një nga padronët e fshatit, do ta përmbysë ëndrrën e saj të bukur. Si ndëshkim për sjelljen e saj, ajo detyrohet të largohet nga shtëpia ku është rritur dhe të shkojë të shërbejë në familjen e padronit.

Me gjithë tronditjen e madhe, Amali vendos të mbledhë forcat dhe të përballet me fatin e saj.

Familja Kan është e kamur dhe djali i tyre është i gatshëm për gjithçka, që të ruajë kontrollin në fshat. Të gjithë i tremben atij. Askush nuk guxon ta sfidojë, kështu që për të rifituar lirinë, Amalit i duhet të vërë në punë gjithë mendjemprehtësinë e saj.

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

234

Përkthyes:

Rudina Nervaj

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Shpëtimi i Amalit”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm