Harry Potter dhe kupa e zjarrit (#4)

1250 L

Categories: , SKU: 9789992759267

Romani i katërt është strumbullari i rrëfimit në shtatë librat e aventurave të Harri Poterit. Harri, tashmë një magjistar adoleshent, dëshiron me gjithë zemër të largohet nga Dërslit e ligj dhe të shkojë në Kupën e Botës së Kuidiçit me Hermionën, Ronin dhe Uezlit. Ai ëndërron për Kërkuesen e Korbziut, Ço Çangun, dashurinë e tij… Dhe pastaj dëshiron të zbulojë hollësitë e ngjarjes madhështore, që pritet të ndodhë në Hoguorst, një ngjarje ku përfshihen edhe dy shkolla të tjera rivale të magjisë dhe një garë e fortë, që nuk ka ngjarë që prej njëqind vjetësh. Harri Poteri dëshiron të jetë një magjistar normal katërmbëdhjetëvjeçar. Por mjerisht, ai nuk është normal, madje as si magjistar. Dhe në këtë rast, ndryshimi mund të jetë vdekjeprurës.

 

Zbulo të gjithë librat e Botës Magjike

 

 

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

560

Përkthyes:

Amik Kasoruho

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Harry Potter dhe kupa e zjarrit (#4)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm