Funeralet janë të rrezikshme

800 L

Categories: SKU: 9789992759062

Ky është pa dyshim një nga romanet më tërheqëse të Agatha Christie – s, që të mban me frymën pezull deri në faqen e fundit, me dëshirën për të marrë vesh misterin që fshihet në historitë e familjes Ebernith, në vdekjen e plakut Riçard dhe në atë të Korës.

Duke shfletuar librin, lexuesi do të njohë të fshehtat intime të shumë të afërmve e të trashëgimtarëve të të ndjerit Riçard Ebernith. Historitë intime, pasionet, interesat, meskinitetet, urrejtjet dhe përbuzjet, përzihen me dyshimet e ngjarjeve të krimit…

E gjithë historia intriguese e këtij romani është e gërshetuar në mënyrë dinamike me personalitetin e veçantë të Herkul Puarosë, detektivit të shquar që e hasim në mjaft vepra të tjera të kësaj autore.

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

260

Përkthyes:

Natasha Bombaj

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Funeralet janë të rrezikshme”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm