Fuqia e imazheve

nga David Freeberg

3000 L

Categories: SKU: 9789928103666
Një libër i jashtëzakonshëm, shumë i rëndësishëm e me vlera të veçanta jo vetëm për pedagogët dhe studentët në fushën e arteve, por edhe për cilindo kureshtar a lexues të pasionuar që kërkon të zgjerojë njohuritë në historinë e artit dhe të estetikës. Një vepër plot dije, unik në llojin e vet, shkruar me mjeshtëri e profesionalizëm nga David Freedberg profesori dhe studiuesi më në zë i historisë së artit në Universitetin e Kolumbias
Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

560

Përkthyes:

Gëzim Qëndro

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Fuqia e imazheve”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm