Përbindëshi i akullt

1500 L

Categories: SKU: 9789928286406

Londër 1899

Kjo është historia e një jetimeje dhjetëvjeçare dhe një mamuthi 10 000-vjecar…

Kur Elsi, një jetime e pa strehë që endet nëpër rrugët e Londrës viktoriane, dëgjon për të mistershmin Përbindësh të Akullit – një mamuth leshator i gjetur në Polin e Veriut – ajo është e vendosur të mësojë më tepër…

Shpejt Elsi gjendet ballë për ballë me krijesën dhe nis aventurën e jetës nga Londra, përmes deteve të epërme e në zemër të Polit të Veriut!

Heronjtë vijnë në forma dhe përmasa të ndryshme në aventurën më të madhe e më epike të David Walliams!

Viti i botimit:

2019

Kopertina:

E fortë

Nr. i faqeve:

496

Përkthyes:

Artan Miraka

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Përbindëshi i akullt”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm