Shkolla e rrugës

1200 L

Categories: SKU: 9789928216694

“Një rrëfim i fuqishëm për dashurinë dhe dhunën, për forcën që mbart lidhja e gjakut dhe fuqia e imagjinatës. “Shkolla e rrugës” është një autobiografi e denjë për t’u renditur në krah të klasikëve.

Tara dhe familja e saj u rritën duke u përgatitur për Ditët e Tmerrit, por, sipas qeverisë amerikane, ajo nuk ekzistonte në asnjë dokument zyrtar.

Nuk kishte certifikatë lindjeje.

Nuk kishte dëftesa shkolle, sepse nuk shkeli kurrë në një klasë mësimi.

Nuk kishte kartelë mjekësore, sepse babai i saj nuk kishte besim te spitalet.

Teksa ajo rritej, babai i saj bëhej gjithnjë e më radikal, ndërsa i vëllai gjithnjë e më i dhunshëm.

Në moshën gjashtëmbëdhjetëvjeçare, Tara kuptoi se duhej të ikte nga shtëpia ku ishte rritur. Duke bërë këtë, ajo zbuloi si fuqinë shndërruese që të jep shkollimi, ashtu edhe çmimin që duhej të paguante për ta fituar atë liri.

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

374

Përkthyes:

Diana Çuli

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Shkolla e rrugës”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm