Shtëpia në rrugën e Mangove

nga Sandra Cisneros

700 L

Categories: SKU: 9789951817578

Shtëpia në Rrugën e Mangove, historia e jashtëzakonshme e Esperansa Korderos, u prit me entuziazëm nga kritikët, u bë libër i dashur për lexuesit e të gjitha moshave, ka hyrë në programet mësimore anembanë Amerikës, që nga shkollat fillore deri tek univestitetet, dhe është përkthyer në gjithë botën. Rrëfyer nëpërmjet një vargu skicash herë pikëlluese, herë thellësisht gazmore, është historia e një vajze të re latinoamerikane që rritet në Çikago, duke krijuar shëmbëlltyrën e saj të ardhshme, kush do të jetë dhe çfarë do të bëhet. Pak libra në kohën tonë kanë prekur kaq shumë lexues.

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

124

Përkthyes:

Bashkim Shehu

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Shtëpia në rrugën e Mangove”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm