Sonata e Krojtzerit: Një histori dashurie

nga Margriet De Moor

600 L

Categories: SKU: 9789992759631

Një histori dramatike dashurie midis violinistes tepër të hijshme Suzana Flier dhe kritikut të muzikës Marius van Vlooten. Ngjarjet e romanit zhvillohen në sallat e koncerteve muzikore apo në aeroporte e fluturime. Marius van Vlooteni, muzikolog i shkëlqyer, elegant dhe i rafinuar, nuk kalon pa u vënë re në teatrot dhe në sallat koncertore të gjysmës së Europës. Ai njihet si “kritiku i verbër”, “pinjoll i borgjezisë së lartë”, që kur ishte student ka shtënë me armë mbi veten për shkak të një zhgënjimi në dashuri. Pas shumë vjetësh ndodhet në Bordo, ku janë mbledhur kuartete harqesh me të rinj të talentuar nga e gjithë bota. Përse e dëgjon kaq i rrëmbyer kuartetin Schulhoff, që po ekzekuton Sonatën e Krojtzerit? Për hir të violinës së parë, bukuroshes Suzana Flier. Lidhja e tyre dhe martesa e zorshme përshkruhen me shumë mjeshtëri e dramacitet artistik, si një muzikë e dhimbshme.

Kopertina:

E fortë

Nr. i faqeve:

116

Përkthyes:

Edit Dibra

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Sonata e Krojtzerit: Një histori dashurie”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm