Ana Eliot (Persuasion)

1400 L

Categories: , SKU: 9789928338402

Libri “Ana Eliot”, një klasik i pakohë, kremton qëndrueshmërinë në dashuri, në një kohë trazirash e ndryshimesh. Shkruar në kohën kur luftërave të Napoleonit po u vinte fundi, ky roman tregon qartazi se si një grua mund të shohë drejt së ardhmes duke i qëndruar besnike së shkuarës.

Në të ri e kishin detyruar të tregohej e matur, kur u rrit mësoi të dashuronte me pasion dhe tërë kjo ishte rrjedhojë logjike e një fillimi jo të natyrshëm.

Ana Elioti duket se ka hequr dorë së luftuari për lumturinë dhe i është dorëzuar botës së kujtimeve të gjalla. Para më shumë se shtatë vjetësh, ajo prishi fejesën me një kapiten anijeje pa pasuri e katandi dhe pa prejardhje të fisme.

Vite më pas kapiten Uentuorthi rikthehet dhe ajo nis të besojë në një mundësi të dytë.

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

264

Përkthyes:

Xhimi Lazri

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Ana Eliot (Persuasion)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm