Urrejtje (Twisted #3)

nga Ana Huang

1500 L

Categories: , SKU: 9789928377371

“AI E URREN… GATI PO AQ SA E DËSHIRON.”

I mahnitshëm, kryelartë dhe i vendosur për t’u bërë mjek  i suksesshëm, XHOSH ÇENI nuk ka takuar kurrë një vajzë, që të mos ketë rënë pre e magjepsjes së tij — me përjashtim të Xhuls Ambrozës. Kokëkuqja e bukur ka qenë si një gjemb në këmbë, që kur janë njohur, por, në të njëjtën kohë, ia ka përpirë mendimet si asnjë vajzë tjetër.

Kur armiqësia e tyre shpërthen një natë të paharrueshme, ai propozon një zgjidhje që do ta nxjerrë nga shinat njëherë e përgjithmonë: një marrëveshje armiqsh me përfitime, me disa  rregulla të thjeshta.

Pa xhelozi.

Pa detyrime.

Pa rënë në dashuri.

Një vajzë ambicioze, që spikat, XHULS AMBROZA, dikur e vdekur për festa, tani është përqendruar në një gjë të vetme: të marrë provimin e avokatisë. E fundit gjë që dëshiron, është të përfshihet në një marrëdhënie me një mjek, që është sa i padurueshëm, aq edhe tërheqës.

Po sa më thellë e njeh, aq më shumë kupton se burri, që ka urryer prej kaq kohësh, është ndryshe nga sa e ka imagjinuar.  Vëllai i shoqes së saj të ngushtë.  Hakmarrja e saj.  Shpëtimi i saj i vetëm.

Një bashkim i ujdisur në ferr, po kur demonët e së kaluarës u vihen pas, ata përballen me disa të vërteta që mund t’i shpëtojnë… ose të shkatërrojnë gjithçka, për të cilën kanë punuar.

Botues:

Nr. i faqeve:

536

Viti:

2024

Përkthyes:

Silvi Mema

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Urrejtje (Twisted #3)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm