Zemër

1000 L

Categories: SKU: 9789928003645

Dashuria për vendin tënd, impenjimi për shkollën dhe punën, sakrificat, respekti për prindërit, mësuesit dhe autoritetet: këto janë vlerat që mbron me forcë libri “Zemër” dhe të cilat i ka kaluar në breza të panumërt fëmijësh. Botuar për herë të parë në Milano më 1886, romani u përhap shumë shpejt si romani më i famshëm për fëmijë i shkruar në Itali dhe një nga më të njohurit në botë, falë përkthimeve në shumë gjuhë të huaja.

Viti i botimit:

2019

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

368

Botues:

Përkthyes:

Çlirim Mukli

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Zemër”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm