Enciklopedia e madhe e hapësirës

2500 L

Categories: SKU: 9789928287885

Kjo është enciklopedia më e plotë e botuar ndonjëherë mbi Hapësirën. Të apasionuarit dhe kureshtarët do të gjejnë aty gjithçka për Sistemin Diellor, për yjet, për galaktikat, për qiellin e natës, për eksplorimin e hapësirës. Të gjitha këto informacione janë të përditësuara. Që ta shihni më mirë, bëni një udhëtim deri në thellësitë shpërthyese të një supergjiganti të kuq. Zbuloni planetët dhe hënat e pabesueshme që përbëjnë Sistemin Diellor. Hidhni një sy brenda anijes kozmike, kostumit kozmik dhe stacioneve hapësinore për të parë se si funksionojnë ato. Ilustrimet mahnitëse të bëra me kompjuter do t’ju ndihmojnë t’i zbuloni e t’i kuptoni më mirë mrekullitë e Gjithësisë.

Kopertina:

E Fortë

Përmasat:

310 x 260 mm

Nr. i faqeve:

206

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Enciklopedia e madhe e hapësirës”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm