Çarli përshndërrohet në pulë

900 L

Categories: SKU: 9789951817004

Çarli Megafa ka një sekret të pabesueshëm . . .Mund të shndërrohet në kafshë. Në çdo lloj kafshe, madje:në plesht, në pëllumb, madje edhe në rinoqeront. Problemi është se i ndodh vetëm kur ka ndonjë hall dhe pikërisht tani Çarli ka shumë halle:

– vëllain e ka në spital;

– prindërit kanë shumë frikë;

– ndërsa në shkollë nuk e lë rehat një djalë i prapë.

Me ndihmën e tre shokëve të ngushtë, Çarli duhet të gjejë një mënyrë se si ta vërë në fre këtë fuqi të çmendur. Madje urgjentisht.

Kritika

“Kryevepër bashkëkohore.”

Gazeta “Daily Telegraph”

“I mbushur me përzemërsi dhe humor, mençuri dhe urtësi.”

Sophie Anderson, shkrimtare

“Mrekullisht ta ngrohë zemrën dhe absolutisht të bën për të qeshur.”

Cat Doyle, shkrimtare

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Çarli përshndërrohet në pulë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm