Gjumë të ëmbël nga e gjithë bota

1500 L

Categories: SKU: 9789928287861

Ky libër përmban 70 përralla të mençura nga e gjithë bota, që nga Italia, Spanja, Maqedonia, Franca, Gjermania, Portugalia, Greqia, Danimarka, Norvegjia, Holanda, Skocia, Rusia e deri tek Afrika e Jugut, Tunizia, Pakistani, Irani, India, Kina etj. Në të është edhe një përrallë shqiptare, “Bucelat me ujë”. Secila prej përrallave përcjell një mesazh e na njeh me kultura të ndryshme e me urtësinë e popujve. Ky libër i çmuar merr edhe më shumë vlerë prej shqipërimit të përkryer të Virgjil Muçit dhe ilustrimeve të gjetura të Anna Lang-ut. Po ta lexoni para gjumit, ëndrra të bukura do të shihni, por edhe gjatë ditës do të kënaqeni.

Kopertina:

E fortë

Përmasat:

220 x 270 mm

Nr. i faqeve:

176

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Gjumë të ëmbël nga e gjithë bota”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm