Gravura nga Buenos Airesi

1000 L

Categories: SKU: 9789928185853

“Gravurat” janë një sërë skicash/tregimesh të shkurtra — herë vëzhgime të thukëta dhe ironike të jetës qytetase, herë kritikë shoqërore e mprehtë, herë fragmente me ngarkesë lirike — që autori i shkroi për vite me radhë në shtypin argjentinas.

Viti i botimit:

2020

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

286

Përkthyes:

Erion Karabolli

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Gravura nga Buenos Airesi”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm