Kënga e qyqes

1500 L

Categories: SKU: 9789928103949

Kur një modele me jetë të trazuar bie nga ballkoni i hotelit në rrugën Mejfër dhe gjen vdekjen, të gjithë mendojnë se ajo ka vrarë veten. Por vëllai i saj ka dyshimet e veta, ndaj pajton një hetues privat, Kormoran Strajkun, për të shqyrtuar rrethanat. Strajku është veteran i luftës – i plagosur fizikisht dhe psikologjikisht – dhe jeta e tij është një dramë. Rasti i jep atij një spirancë shpëtimi nga ana financiare, por me kosto personale: sa më shumë gërmon në botën e ndërlikuar të bukuroshes modele, aq më shumë errësohen gjërat – dhe sa më pranë i afrohet së vërtetës, aq më kërcënues varet mbi të rreziku i tmerrshëm… Një sekret përshkënditës i botës elegante përshkon atmosferën e Londrës – nga rrugët e heshtura të Mejfërit në baret e Ist Endit e deri në Soho – Kënga e Qyqes është një libër i mrekullueshëm.
Ky është romani i parë i serisë me dedektivin Kormoran Strajk, i JK Rowlingut, shkruar me pseudonimin Robert Galbraith.

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

576

Përkthyes:

Virgjil Muçi

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Kënga e qyqes”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm